SKS
İTÜ SKS

Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdürlüğü

Okulumuzun Tarihçesi
İlki 1980 Yılında, iki öğretmen ile 5-6 yaş çocuklarının eğitildiği , karma eğitim modelinin uygulandığı Maçka yerleşkesinde kurulan Anaokulu,  Prof Dr. Kemal KAFALI döneminde açılmıştır. Ayazağa yerleşkesinde ise Anaokulu,  1985 yılında 10 çocuk ve iki öğretmen kapasitesiyle kurulmuştur. Şuanki Kreş ve Anaokulumuz 1990 yılında Rektör Prof. Dr. İlhan KAYAN döneminde, 20 çocuğa bakım ve Eğitim hizmeti vermek amacıyla ESKA firmasının bağışlarıyla açılmıştır. Daha sonra 0-3 yaş grubu da eklenerek kapasite çoğaltılmış, 2005 yılında yeniden 3 sınıfın eklenmesiyle bugünkü halini almıştır.

İTÜ Kreş ve Anaokulu Maçka - Ayazağa olmak üzere her iki yerleşkede bakım ve eğitim hizmeti vermektedir. İTÜ Kreş ve Anaokulu İTÜ’de çalışan Akademik ve idari Personelin çocuklarına,  bir aile ortamı içinde, çocuk eğitim bilimi gereklerine uygun, sevgi dolu eğitim sürecinde, bakım ve eğitimlerini sağlamak, böylece, anne ve babaya daha güvenli bir çalışma ortamı hazırlayarak çocukların bakım ve eğitiminin yanında anne ve babanın iş gücü verimini artırmak amacı ile faaliyette bulunmaktadır.


Misyonumuz

0–6 yaş çocuklarının gelişimsel dönemlerine uygun hedefler doğrultusunda, yaratıcı, özgüveni yüksek, Paylaşmasını bilen,kendini ifade edebilen, estetik duygusu gelişmiş, hakkını koruyabilen, başkalarının haklarına saygı gösteren,Türkçeyi doğru ve düzgün kullanan, Ahlaki ve Kültürel değerleri bilen,Atatürk ilke ve Devrimlerine bağlı, Üniversite çalışan personelinin çocuklarına bakım ve eğitim hizmeti vererek, onların da işbirliği ile ilköğretime hazır, mutlu bireyler yetiştirmek, tüm çocukları ve çalışanları değişen dünyaya hazırlamak temel varlık sebebimizdir.


Vizyonumuz

İTÜ vizyonunu benimsemiş, yenilikçi, çağdaş ulusal ve uluslar arası standartlar doğrultusunda sürekli ilerleyen ve gelişen okul öncesi eğitim veren kurum olmaktır.


Çalışanlarımız

  1 Müdür 
10 Öğretmen 
  1 Psikolog 
  1 Sekreter
15 Hizmetli Eleman
  6 Mutfak Görevlisi
  2 Güvenlik görevlisi 
  1 Çocuk hemşiresi