SKS

5

Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak görev yapan Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünde Üniversitemiz öğrencilerine, akademik personeli ile 657 Sayılı Kanuna tabi idari personeline ve bunların bakmakla yükümlü olduğu aile bireylerine ve emeklilerimize 1. basamak sağlık hizmeti verilmektedir.

İTÜ Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Yönergesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Ayazağa Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Ayazağa Mediko-Sosyal Merkezimizde hafta içi 08:00 - 16:30 saatleri arasında 1. basamak tanı ve tedavi hizmetleri sunulmakta olup, acil vakalar dışında poliklinik hizmetleri 16:15'te sona ermektedir. Hizmet sunum saatleri birimlerin sterilizasyon ve dezenfeksiyon saatleri dikkate alınarak planlanmaktadır. Acil vakalarda hastanın ilk müdahalesi yapıldıktan sonra hekimin yönlendirmesiyle 112 Acil yardım Ambulansı ile hastalarımızın çevre hastanelere nakli sağlanmaktadır.

Merkezimizde 1 Pratisyen Hekim, 2 Diş Hekimi, 1 Psikolog ve 1 Radyoloji Uzmanı görev yapmaktadır. Ayrıca 1 Uzman Hemşire, 3 Hemşire, 1 Laboratuvar Teknikeri, 1 Laboratuvar Teknisyeni, 1 Acil Tıp Teknisyeni, 3 Paramedik, 1 Ambulans Sürücüsü, 2 Radyoloji Teknikeri, 1 Büro Memuru, 2 Hasta Kayıt Görevlisi, 1 Diş Hekimi Yardımcı Personeli ve 2 yardımcı görevli hizmet vermektedir.

Merkezimiz laboratuvarında; Tam Kan Sayımı,  Sedimantasyon, Tam İdrar Tahlili (TİT) ve Kan Şekeri ölçümleri yapılmaktadır. Bununla birlikte Merkezimizde; EKG çekimi, pansuman, dikiş alma, serum takma, enjeksiyon, ateş, nabız, tansiyon ölçümü gibi hizmetler de sunulmaktadır.

Maçka Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü

Maçka Mediko-Sosyal Merkezimizde hafta içi 08:00 - 16:30 saatleri arasında 1. basamak tanı ve tedavi hizmetleri sunulmakta olup, acil vakalar dışında poliklinik hizmetleri 16:15'te sona ermektedir. Hizmet sunum saatleri birimlerin sterilizasyon ve dezenfeksiyon saatleri dikkate alınarak planlanmaktadır.

Merkezimizde 1 Diş Hekimi, 2 Hemşire, 1 Kayıt Memuru ve 1 Temizlik Görevlisi hizmet vermektedir.

Merkezimizde bulunan müşahede odasında serum takma, enjeksiyon, ateş takibi, tansiyon takibi, pansuman ve EKG hizmeti verilmektedir.