SKS
Hizmetlerimiz

Yarı Zamanlı Çalışma Olanakları

KİMLER KISMİ ZAMANLI ÇALIŞABİLİR?
Üniversitemiz lisans veya lisansüstü programlarından herhangi birine kayıtlı olan öğrencilerimiz kısmi zamanlı olarak görev yapabilirler.

NE KADAR GELİR ELDE EDEBİLİRİM?
Öğrencilerimiz 1 saatlik çalışmaları karşılığında her yıl belirlenen asgari ücretin bir saatlik tutarı kadar gelir elde ederler. Bu hesaplamanın yapılmasındaİlgili Döneme Ait Asgari Ücret / 30 Gün / 7,5 = Ödenecek Brüt Saat Ücretiformulü aracılığıyla hesaplanır.Öğrencilerimizin ders yoğunluğu ve sosyal aktiviteleri düşünülerek aylık çalışma süresi 60 saat ile sınırlandırılmıştır.

ÇALIŞIYOR OLMAM AİLEMDEN ALDIĞIM HAKLARI ORTADAN KALDIRIR MI?

 Öğrencilerimiz elde etmiş oldukları bu gelir nedeni ile sahip oldukları burs, aylık ya da aileleri tarafından sağlanan olanaklardan mahrum olmazlar.

NERELERDE ÇALIŞABİLİRİM VE NASIL İŞ BAŞVURUSU YAPABİLİRİM?
Üniversitemiz bünyesinde kısmi zamanlı olarak çalışmak isteyen öğrencilerimizin görev almak istedikleri birime başvurmaları gerekmektedir. Üniversitemiz tüm akademik birimlerinde öğrencilerine iş imkânları sunarken araştırma geliştirme merkezlerinde, kütüphanesinde ve bilgi işlem merkezlerinde iş imkânları sağlamaktadır. Bunun ile birlikte birimlerimizin çalışan talepleriwww.yarizamanli.itu.edu.tradresinde ilan edilerek öğrencilerimize duyurulmaktadır.